Polska literatura w Stambule

Polska będzie gościem specjalnym tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Literackiego im. Tanpinara w Stambule. To największa impreza literacka w Turcji, organizowana przez Fundację Kalem w dniach od 5 do 8 maja.

Udział w spotkaniach z czytelnikami wezmą powieściopisarze Andrzej Bart, Wojciech Kuczok i Zygmunt Miłoszewski, autorka i ilustratorka książek dla dzieci Joanna Olech oraz ilustrator Adam Pękalski, prowadzący zajęcia z grafiki na Uniwersytecie Ankarskim.

W trakcie festiwalowych dni Andrzej Bart i Zygmunt Miłoszewski – których książki w tym roku ukazują się w przekładzie na turecki – oraz Wojciech Kuczok wezmą udział w debatach z innymi pisarzami, zaś twórcy literatury dziecięcej, Joanna Olech i Adam Pękalski uczestniczyć będą w spotkaniach z publicznością szkolną, o charakterze warsztatowym.

Na festiwal przygotowana zostanie specjalna antologia prezentująca opowiadania i krótkie teksty takich autorów jak: Olga Tokarczuk, Andrzej Stasiuk, Janusz Głowacki, Wojciech Kuczok, Michał Witkowski, Jerzy Pilch, Natasza Goerke, Mariusz Szczygieł, Jacek Dukaj, Magdalena Tulli, Paweł Huelle, Stefan Chwin, Józef Hen, Andrzej Sapkowski, Joanna Bator i Jacek Hugo-Bader.