Zmiana terminu nadsyłania książek do konkursu

Zapraszamy do udziału w ósmej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS.

Książki można zgłaszać do końca lutego a nie do końca marca.

Jest to najważniejsza nagroda w dziedzinie prozy dla pisarzy pochodzących z Europy Środkowej. Nagroda, którą stanowią statuetka ANGELUS autorstwa Ewy Rossano i czek na kwotę 150 tys. zł, przyznawana jest za najlepszą książkę opublikowaną w języku polskim w roku poprzednim. Zostanie ona wręczona w październiku podczas uroczystej gali we Wrocławiu.

W ubiegłym roku, decyzją jury w składzie: Natalia Gorbaniewska – przewodnicząca, prof. Stanisław Bereś, Piotr Kępiński, prof. Julian Kornhauser, Ryszard Krynicki, Tomasz Łubieński, Krzysztof  Masłoń, Justyna Sobolewska, Mirosław Spychalski oraz prof. Andrzej Zawada, nagrodę otrzymał  Miljenko Jergović za powieść „Srda śpiewa o zmierzchu w Zielone Świątki”.

 

Przypominamy, że to wydawnictwa zgłaszają dzieła autorów żyjących, pochodzących z 21 krajów: Albania, Austria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Ukraina, Węgry. Każdy wydawca ma prawo zgłosić jedną książkę autora zagranicznego i jedną autora polskiego.

 

Termin nadsyłania książek, 10 egzemplarzy, upływa 28 lutego 2013 r.  Do książek należy dołączyć również
pisemne  zgłoszenie zawierające:
– imię i nazwisko autora książki
– tytuł i rok publikacji pierwszego wydania książki
– nazwę i dane kontaktowe zgłaszającego książki do konkursu

Książki należy wysłać na adres biura nagrody:

Urząd Miejski Wrocławia
Wydział Kultury
ul. Gabrieli Zapolskiej 4, pok. 308
50-032 Wrocław
Szczegółowe informację znajdują się na stronie www.angelus.com.pl